8 Ιαν 2012

Έχασε σήμερα η ομάδα της Ημαθίας

Εκτυπώστε την ανάρτηση!

το 1ο γκολ των γηπεδούχων και μια καλή φάση για τις φιλοξενούμενες
Δεν τα κατάφεραν τελικά τα κορίτσια της Ημαθίας σήμερα, στο παιχνίδι στην Καλαμαριά.
Έπαιζαν με τον Μέντεκα στο γήπεδο της οδού Πόντου και το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-0 υπέρ της ομάδας της Θεσσαλονίκης.

επάνω: womensports.gr - κάτω Τσίκ και Μόραλης
Η ομάδα του νομού μας είχε αρκετές ελλείψεις (4 όπως πληροφορηθήκαμε) ενώ έπεσε και σε διαιτητή ο οποίος ήταν (λείαν επιεικώς) άσχετος! Δεν έδωσε 2 πέναλτι στο πρώτο μόλις λεπτό στην ομάδα της Αγίας Βαρβάρας (σε μια φάση στα καρέ της αντίπαλης ομάδας η μπάλα μέσα σε λιγότερο από μισό λεπτό χτύπησε εμφανέστατα στα χέρια παικτριών του Μέντεκα), ενώ μόλις δυο λεπτά αργότερα είδε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων.
Στο 1-0 η ομάδα της Ημαθίας είχε δοκάρι. Το σκορ αδικεί την ομάδα, αφού τουλάχιστον το Χ το δικαιούνταν.

Στις εξέδρες γνωρίσαμε και τα κορίτσια από την Αθήνα του womensports.gr, τα οποία με λάπτοπ και φωτογραφικές στα χέρια έκαναν ρεπορτάζ για το παιχνίδι, ενώ ενημέρωναν σε πραγματικό χρόνο και την πολύ καλή ιστοσελίδα τους (η οποία προβάλει τις δραστηριότητες του "ασθενούς" φύλου σε κάθε άθλημα).